A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Деражнянської міської ради Хмельницької області

Прихильність

Дата: 07.05.2025 13:54
Кількість переглядів: 3

Фото без опису

Прихильність

Останнім часом до теми прихильності підвищилася увага, і це добре) Добре, що минув той час, коли недооцінювали відсутність контакту мами з дитиною.

Засновником теорії прихильності є американський вчений Дж. Боулбі, в 1957 році він виступив з доповіддю «Про природу зв'язку дитини і матері», потім багато років писав книгу "Прихильність". Після виходу цієї книги трапився переворот у дитячих будинках і лікарнях.

Одна з його фраз: «Якщо суспільство дорожить своїми дітьми, воно зобов'язане піклуватися про їхніх батьків».

Прихильність - це відношення дитини до батьків.

Прихильність - це базова людська потреба відчувати себе взаємопов'язаною з іншими, здатність до встановлення і підтримання контакту і близькості.

Для пізнавальної активності дитини і дослідження ситуації повинна бути задоволена дана потреба (в близькості і в безпеці).

Потреба в контакті і близькості переслідує нас завжди. Ми можемо її заперечувати, ми можемо бути захищені від неї психологічними бар'єрами, ми можемо відштовхувати цю потребу, але вона завжди у нас є.

Навіщо людині прагнути прихильності?

Це підсвідоме прагнення бути в безпеці. Прихильність = безпека, виживання. Якщо ця базова потреба задоволена, то можна займатися чимось ще. (Для дитини це пізнавальна активність)

Як же підтримувати надійну симпатію

Прихильність - це психологічна пуповина, за підтримки якої дитина росте і розвивається, щоб потім відокремитися і вийти в світ дорослих.

Якщо у відносинах все добре, мама емоційно чуйна і доступна, то з кожним роком дитина буде розвивати все більш глибокі способи відчувати себе в контакті зі своїм значимим дорослим.

Прихильність грає для дитини роль психологічної утроби, але вона передбачає не тільки фізичний контакт.

Дитина до року відчуває близькість тільки через відчуття, через органи чуття.

Яким чином ми можемо підтримувати у маленької дитини відчуття надійного, максимально безперервного зв'язку з нами?

Намагайтеся бути присутнім в житті дитини тим чи іншим чином:

- Слух. Якщо вона вас не бачить, то нехай вона вас чує. Можна записати свій голос на телефон і вмикати під час вашої відсутності. Якщо ви йдете з кімнати, співайте пісеньку малюкові.

В якому випадку мозок дитини розуміє, що контакт втрачено? Коли дитина не бачить, не чує, не відчуває на смак. Саме тому діти дуже погано сплять в ідеальній тиші. Найкраще вони сплять, коли фоном звучать голоси рідних.

- Запах. Чому діти спокійніше сплять у ліжку батьків, навіть якщо в ньому немає батьків? Тому що там пахне дорослими, а значить, там безпечно. Мозок реєструє присутність дорослих по запаху.

- Смак молока теж допоможе заспокоїти дитину.

При цьому треба пам'ятати, що доступність мами розглядається не тільки в фізичному, а й у психологічному сенсі. Наприклад, коли мама в післяпологовій депресії, дитина фізично маму відчуває і бачить, а емоційно мама відсутня ... Для малюка дуже важлива емоційна залученість мами в стосунки: ласкавий погляд, тілесний контакт і позитивне підкріплення надійного зв'язку.


Попова Анастасія


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень